1. Rezerwujesz spływ kajakowy telefonicznie 600131715 lub mailowo kajakizusmiechem@gmail.com Realizujemy spływy codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 rano do 21 wieczorem. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i wybierz dogodny termin.
2. Przyjeżdżacie na start spływu. Parkujecie auto na najbliższych parkingach.
3. Na starcie czeka już przygotowany sprzęt Dobieramy kapoki, szkolimy Was oraz udzielamy wskazówek dotyczących trasy.
4. Rozpoczynacie przepiękną przygodę, na kajakach płynąc jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Każdy z uczestników płynie swoim określonym tempem, nie trzeba się dostosowywać do innych osób.
5. Dopływasz do mety spływu, tam dzwonicie do nas, że dopłynęliście. My przyjeżdżamy naszym busem po kierowców, których zawozimy w miejsce pozostawienia samochodów. Na większości odcinków, na których kończymy spływy, istnieje możliwość zorganizowania biwaku lub ogniska, a także istnieje możliwość skorzystania z naszego punktu gastronomicznego, w którym mamy zniżkę dla klientów 10%. Znajduje się w Zawadach i nosi nazwę "Enduro Kebab".
Porady dla początkujących
1. Wsiadamy do kajaka, odbijamy się od brzegu i przybijamy do niego pod prąd, a nie z prądem.
2. Staramy się siedzieć prosto, nie garbiąc się, ale uginając nogi.
3. Jeżeli decydujemy się na wyprawę w kajaku dwuosobowym, podzielmy się rolami – sternik siada z tyłu, osoba z przodu obserwuje otoczenie i ostrzega o ewentualnych przeszkodach.
4. Nie trzymamy kurczowo wiosła, nie pomaga to w szybszym poruszaniu się, za to prowadzi do zmęczenia i powstawania bolesnych odcisków.
5. Wiosłując, zagarniamy wodę całym piórem wiosła, a następnie odpychamy ją od siebie.
6. Chcąc zmienić kierunek, wiosłujemy silniej po jednej stronie kajaka, a słabiej po drugiej; bądź też wyłącznie po jednej stronie.
7. Aby zmniejszyć prędkość lub zahamować, wiosłujemy wstecz.
8. Jeżeli ściąga nas na widoczną przeszkodę, staramy się odwrócić kajak bokiem i odepchnąć się wiosłem lub ręką – nie płyniemy na przeszkodę dziobem.
9. Jeśli zauważymy wir wodny, omijamy go w miarę możliwości jak najwcześniej.
Co zabrać na spływ kajakowy?
Nie najgorszym rozwiązaniem są zamykane worki na śmieci, np. o wymiarach 30/50cm – jest to wersja praktyczna i tania. Worki takie można swobodnie rozmieścić w kajaku. Miękka torby podróżne także się zmieszczą pod warunkiem, że nie będzie za duża. Pamiętajcie, aby nie przesadzać z ilością bagażu, ponieważ kajak ma wyporność do 250kg. Przyda się również wodoszczelne etui na komórkę i na aparat fotograficzny. Uwaga: Nie przenosimy kajaków załadowanych, ponieważ kajaki mogą ulec uszkodzeniu – staramy się przenosić sprzęt po wypakowaniu bagażu. Przy pakowaniu bagażu należy pamiętać, że pogoda bywa bardzo zmienna. Dlatego wskazane są ubrania szybko wysychające. Oprócz spodenek i kąpielówek na pewno przyda się polar lub bluza oraz długie spodnie, a poza klapkami, radzimy zabrać także pełne buty. Kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Przydatne mogą okazać się także zwykłe rękawiczki do jazdy na rowerze lub choćby plastry (te na odciski). W okresie poza letnim stosujemy odzież termoaktywną, ciepłe kurtki. Radzimy także zabrać na spływ leki, środki na komary oraz kleszcze, maści po ukąszeniu, kremy lub balsamy do opalania z wysokim filtrem, kremy na poparzenia słoneczne, środki opatrunkowe.